Stairway to Heaven 2019

Bib Name Team name Category Age Gender Time
164 Tom Kaye   Senior   Male 56:34
177 Vincent Terrier ChambĚŠ Team Trail Senior   Male 59:12
105 Andrew Heppenstall Penistone Footpath Runners Senior   Male 1:00:36
181 Spencer Shaw   Senior   Male 1:00:58
182 James Mumford Denby Dale Athletics Club Senior   Male 1:01:18
158 Matthew Pierson Stainland Lions Running Club Senior   Male 1:04:15
172 Derek Parrington Stainland Lions Running Club V55   Male 1:06:03
69 Jonathan Moon Sowerby Bridge Snails Running Club Senior   Male 1:06:10
11 Ian Moody   V45   Male 1:07:40
44 James Lodge   Senior   Male 1:07:58
50 Eric Ambler Sowerby Bridge Snails Running Club V40   Male 1:08:20
179 Andrew Brankin Kingstone Runners Barnsley V55   Male 1:08:35
157 Lucia Fernandez   Senior   Female 1:08:39
96 Steven Boocock Bramley Breezers V50   Male 1:09:17
170 Paul Bryant   V45   Male 1:10:09
76 Robert Booth   Senior   Male 1:10:24
180 Juan Mangas   Senior   Male 1:10:35
173 Glyn Mitchell   V50   Male 1:11:08
118 Matt Poole Wakefield Triathlon Club Senior   Male 1:11:11
101 Philip Kendall   V40   Male 1:12:46
162 Gavin Dodd Stainland Lions Running Club V45   Male 1:13:25
63 Julia Thomas Holmfirth Harriers AC V40   Female 1:13:31
133 Maria Harron Stainland Lions Running Club V45   Female 1:13:34
12 Dave Raby   Senior   Male 1:13:38
149 Jonathan Pybus Stainland Lions Running Club V55   Male 1:13:45
165 Lance Parker Stainland Lions Running Club V45   Male 1:13:57
161 David Collins Stainland Lions Running Club V45   Male 1:14:26
184 Quentin Duckering   V55 58 Male 1:15:00
13 John Bates   V40   Male 1:15:37
7 Cath Walls   Senior   Female 1:15:40
104 Julian Walls   Senior   Male 1:16:11
147 Robert Dyson   V40   Male 1:16:52
93 James Charlesworth Kingstone Runners Barnsley V40   Male 1:17:56
109 Jason Paine   V45   Male 1:18:00
22 Graham Hornby   V40   Male 1:18:37
141 Steve Hallam Stainland Lions Running Club V50   Male 1:18:59
79 Dominic MacCarron   V40   Male 1:19:24
24 Martin Naylor   V45   Male 1:20:18
27 Chris Fall Barnsley Harriers Senior   Male 1:20:54
111 Roger Fairlie   V40   Male 1:21:02
153 Margaret Allison Strathaven Striders V55   Female 1:21:07
146 Paul Hudson   V55   Male 1:21:32
91 Keith Allwood   V40   Male 1:22:09
156 Abdullah Allwood   V45   Male 1:22:13
6 Joanna Lockwood Queensbury Running Club V45   Female 1:22:17
60 Steve Laffey   V55   Male 1:22:49
154 Jon Smith   Senior   Male 1:22:54
144 Catherine O'Shaughnessy Stainland Lions Running Club V45   Female 1:23:03
82 Wayne Hubery team manvers V40   Male 1:23:56
62 Ella Cleve   Senior   Female 1:24:35
163 Simon Hardaker   V45   Male 1:24:41
33 Amjid Khan Stainland Lions Running Club Senior   Male 1:24:47
123 Sarah Godbehere Denby Dale Athletics Club V45   Female 1:25:08
75 Lynne Cubbon Denby Dale Athletics Club Senior   Female 1:25:23
152 Rachel Taylor Holmfirth Harriers AC V45   Female 1:25:24
47 Emily Thompson   Senior   Female 1:25:39
97 David Wilkinson Stadium Runners V50   Male 1:25:42
143 Laura Goodwin Stainland Lions Running Club Senior   Female 1:25:59
150 Philip Martin Holmfirth Harriers AC V55   Male 1:26:02
40 Steven Jones Kingstone Runners Barnsley V50   Male 1:26:38
57 Ralph Roberts   Senior   Male 1:27:34
168 Anne-Marie Ullyott Stainland Lions Running Club V45   Female 1:28:12
145 Sarah Lunt Stainland Lions Running Club V45   Female 1:29:09
117 Karen Thorne Stainland Lions Running Club V55   Female 1:29:58
25 Nigel Bradbury Barnsley Harriers V50   Male 1:30:54
159 Michelle Eyre Stainland Lions Running Club V45   Female 1:31:25
167 Emma Hipkins   Senior   Female 1:31:26
136 Paula Pickersgill Stainland Lions Running Club V50   Female 1:32:11
113 Helen Elleker 2 Dash V60   Female 1:33:05
55 Bethany Lovell Valley Striders AC Senior   Female 1:33:11
140 Emma Smith   Senior   Female 1:33:21
21 Jason Thornton   V50   Male 1:33:31
71 Denise Fedyszyn   V40   Female 1:34:33
176 Heidi King Holmfirth Harriers AC V45   Female 1:34:41
17 Karl-Eric DEVAUX Sheffield Triathlon Club V45   Male 1:34:56
137 Sandy Gee Stainland Lions Running Club V50   Male 1:35:55
121 Steve Boyer Stainland Lions Running Club V55   Male 1:36:06
52 Glenn Davies   V55   Male 1:37:39
53 Samantha Davies   V50   Female 1:37:39
39 Rachel Bethell   V40   Female 1:39:18
84 Susannah Powell   V40   Female 1:39:21
142 Diane Clewes Totley AC V55   Female 1:39:45
38 Jo Bissell Barnsley Harriers Senior   Female 1:39:46
37 Anthony Bissell Barnsley Harriers Senior   Male 1:39:47
68 Robert Drummond   V55   Male 1:39:47
41 Samantha Jones Kingstone Runners Barnsley Senior   Female 1:42:01
19 Simone Sains   V40   Female 1:42:33
138 Elizabeth Willoughby Denby Dale Athletics Club V60   Female 1:42:43
8 Susan Cash Stainland Lions Running Club V50   Female 1:42:57
16 Vicci Lomax   Senior   Female 1:43:55
83 Teresa Hubery Teammanvers V40   Female 1:43:56
183 Charlotte Whale Holmfirth Harriers AC Senior 34 Female 1:44:28
29 Claire Guest Stainland Lions Running Club V40   Female 1:44:36
169 Christopher Walker Denby Dale Athletics Club V65   Male 1:44:36
171 Daniel Priestman Sowerby Bridge Snails Running Club Senior   Male 1:44:56
30 Amy Lambert Barnsley Harriers Senior   Female 1:46:26
88 Tilly Poole   Senior   Female 1:47:08
64 Katherine Huggett Acre Street Runners Senior   Female 1:49:30
46 SANDRA PINDER Sowerby Bridge Snails Running Club V55   Female 1:49:48
103 Alice Austin-Howarth Sowerby Bridge Snails Running Club V40   Female 1:51:00
35 Jayne Winterbottom   V50   Female 1:51:15
86 Chris Etheridge   V40   Male 1:51:18
61 Sally Snowden 7 Hills Harriers V40   Female 1:51:23
73 Beccy Coates 7 Hills Harriers Senior   Female 1:51:23
48 Joanne Todd   V50   Female 1:51:31
174 Diane Thompson   V60   Female 1:51:37
129 Julie Todd   V50   Female 1:51:46
130 Steven Todd   V45   Male 1:51:46
36 Alison Rose   Senior   Female 1:52:34
51 Anne Molloy Sowerby Bridge Snails Running Club V60   Female 1:52:49
185 Cait Hodgson   Senior   Female 1:54:13
85 Andrea Lee   V40   Female 1:54:54
26 Jenny Rollin Barnsley Harriers V40   Female 1:55:21
92 Jacqueline Carter Spenborough & Dist AC V55   Female 1:55:31
127 Angela Buckle Spenborough & Dist AC V45   Female 1:55:32
125 Tracey Jagger Spenborough & Dist AC V55   Female 1:55:39
20 Dawn Berry Holmfirth Harriers AC V50   Female 1:55:53
90 Oliver Davies   Senior   Male 1:56:05
49 Ella King Sowerby Bridge Snails Running Club Senior   Female 1:56:59
100 Adele Harris Sowerby Bridge Snails Running Club V50   Female 1:56:59
128 Amanda Pearson Spenborough & Dist AC V50   Female 1:57:57
148 Debbie Grunhut-Hinds Stainland Lions Running Club V50   Female 2:00:02
74 Graham Guest Denby Dale Athletics Club V40   Male 2:00:04
78 Alison Hall Spenborough & Dist AC V50   Female 2:01:55
72 Anton Fedyszyn   V40   Male 2:02:34
9 Clare Hamblin   Senior   Female 2:02:39
126 Kirsty Sykes Spenborough & Dist AC V40   Female 2:03:49
45 Femi Sobo-Allen Holmfirth Harriers AC V40   Female 2:08:16
1 Vicky Clarke Holmfirth Harriers AC Senior   Female 2:11:00
114 Lucy Taylor Stadium Runners Senior   Female 2:13:48
10 Sarah Barrett   V45   Female 2:17:57
23 Lisa Dowson Spenborough & Dist AC V40   Female 2:18:44
89 Tracey Courtney Holmfirth Harriers Senior   Female 2:18:45
131 Kathleen Taylor Barnsley Harriers V65   Female 2:19:05
132 Helen Dobson Methley Striders V45   Female 2:19:06
98 Serena Aslam-Ali None Senior   Female 2:21:29
66 Nicola Ingle Acre Street Runners V40   Female 2:23:03
70 Hannah May Acre Street Runners Senior   Female 2:24:28
15 John Pratt Holmfirth Harriers AC V60   Male 2:24:29